Hizmetlerimiz

KANAL
TEDAVİSİ


Diş hekimliğinin, ileri teknoloji ve modern tıbbın desteğiyle geliştirdiği güncel ve etkili tedaviler sayesinde çok kötü durumdaki dişleri bile sağlığına kavuşturmak mümkün hale gelmiştir.

 
KANAL TEDAVİSİ

Endodonti

Diş hekimliğinin, ileri teknoloji ve modern tıbbın desteğiyle geliştirdiği güncel ve etkili tedaviler sayesinde çok kötü durumdaki dişleri bile sağlığına kavuşturmak mümkün hale gelmiştir. Zarar görmüş dişleri kurtarmak amaçlı sıklıkla yapılan bir tedavi de endodontik tedavi yani kanal tedavisidir.

Kanal tedavisi kısaca doğal dişin kurtarılması amacıyla dişin zarar gören veya iltihaplı sinir dokusunu temizleyerek kökün biyolojik olarak uyumlu, alerji yapmayan bir dolgu malzemesi ile doldurulması işlemidir. Tüm işlem lokal anestezi altında yapılacağı için kişi ağrı veya acı hissetmez.

Kanal tedavisinin başarılı olmasındaki en önemli unsur kökün ucuna kadar tam bir şekilde doldurulmasıdır. Bu aşamada son teknolojik enstrümanlar geliştirilmiştir. Bu aletler sayesinde kök ucu belirlenir ve tam bir doldurma işlemi yapılabilir. Dişin çoğu zaman kurtarılabilmesi için son şansı olduğu için bu tedavinin doğru ve sağlıklı şekilde yapılması çok önemlidir.

Kanal tedavisi genel olarak tek seansta veya iki seansta tamamlanabilir.

Endodontinin hedefi kişinin diş kaybına uğramasının önüne geçmek ve problemli dişi kurtarmaktır.

 

TEDAVİ İÇİN ZİYARET ET

En iyi uzmanlarımız size yardım etmek için bekliyor. Bizimle iletişime geç!


İLETİŞİM