Hizmetlerimiz

DİŞ BEYAZLATMA


Günümüzde ağız ve diş sağlığı söz konusu olduğunda yaygın olarak ortaya çıkan şikayetler arasında sarı veya koyu renkli dişler vardır. Diş beyazlatma yani bleaching çeşitli nedenlerle renklenmiş ya da koyulaşmış olan dişlerin kimyasal olarak ağartılması işlemidir.

 
DİŞ BEYAZLATMA

Estetik Diş

Günümüzde ağız ve diş sağlığı söz konusu olduğunda yaygın olarak ortaya çıkan şikayetler arasında sarı veya koyu renkli dişler vardır.

Diş beyazlatma yani bleaching çeşitli nedenlerle renklenmiş ya da koyulaşmış olan dişlerin kimyasal olarak ağartılması işlemidir.

İki tip beyazlatma işlemi vardır:

Ofis tipi beyazlatma: Klinikte diş hekimi tarafından yapılan beyazlatma işlemidir. En az 1 seans yapılır, gerekirse ek seanslar da yapılabilir. Dişe herhangi bir zarar vermez. Bazı kişilerde ilk 24 saat hassasiyetler yapabilirse de bir gün sonunda tamamen geçer.

Ev tipi beyazlatma: Klinikte alınan ölçüler ile kişiye özgü yapılan plaklar içine jeller konularak evde yapılan beyazlatma tipidir. Ortalama 5-8 günde istenilen beyazlık elde edilebilir.

Beyazlatma işlemi sırasında ve sonrasındaki 7 gün boyunca renkli yiyecek ve içecekler tüketilmemelidir (çay, kahve, sigara, çikolata, vb).

Diş beyazlatma uygulamasının ömrünün ne kadar olacağını etkileyen farklı unsurlar vardır. Dişlerin sararma ve lekelenmeye olan yapısal eğilimi bu unsurların başında gelir. Ancak kişinin yaşam biçimi, yeme içme alışkanlıkları, sigara kullanıp kullanmaması da yine dişlerin beyazlığını doğrudan etkileyen faktörler arasında yer alır. Ve tabi kişinin ağız ve diş bakımına ne oranda dikkat ettiği de diş beyazlığında belirleyicidir. Yetersiz ve düzensiz diş bakımı, yanlış beslenme alışkanlıkları, sigara kullanımı gibi durumların varlığında elde edilen beyazlık daha kısa sürede kaybedilir. Bu gibi durumlarda 1.5-2 yılda bir beyazlatma işlemi tekrarlanabilir.

 

TEDAVİ İÇİN ZİYARET ET

En iyi uzmanlarımız size yardım etmek için bekliyor. Bizimle iletişime geç!


İLETİŞİM