Наши сервисы

Пародонтология


Пародонтология – это наука, которая решает проблемы, связанные с мягкими тканями, окружающими зубы. Одной из важных причин потери зубов у людей являются заболевания пародонта, известные как болезни десен.

 
Пародонтология

Заболевания десен

Periodontoloji dişleri çevreleyen özellikle yumuşak dokularla ilgili problemleri çözen bilim dalıdır. İnsanlarda yaşanan diş kayıplarının önemli sebeplerinden biri diş eti hastalığı olarak bilinen periodontal rahatsızlıklardır. Bu sorunların oluşmasında farklı pek çok unsur etkili olabilir. Ancak bunların başında pek çok ağız ve diş sağlığı probleminde olduğu gibi hijyen ve bakım eksikliği gelmektedir. Düzensiz ve yetersiz ağız ve diş bakımına bağlı olarak dişetlerinde ortaya çıkan plak ve diş taşı oluşumu yaygın olarak görülen dişeti rahatsızlıklarının başında gelir. Diğer etkenler arasında beslenme bozukluğu, hamilelik, menopoz, diyabet rahatsızlığı, ilaç kullanımı, sigara alışkanlığı gibi olumsuz durumlar bulunabilir.

Diş eti hastalıkları sıklıkla diş eti kanamaları, diş etlerinde iltihaplanma. diş eti çekilmeleri veya büyümeleri olarak ortaya çıkar. пародонтология tedavisinin ilk aşaması dişlerin ve çevre dokuların diş taşı ve plak gibi yapılardan temizlenmesini kapsar. Bu işlemler sırasında ihtiyaç duyulursa küretaj ismi verilen anestezi altında derinlemesine taşların ve iltihaplı dokuların temizlenmasi uygulaması da gerçekleştirilebilir.

Ранняя диагностика и лечение очень важны при заболеваниях десен. Поэтому кровоточивость десен очень важна и требует немедленного лечения.

Источником проблем с зубным камнем являются бактерии. Бактерии, длительное время находящиеся на поверхности зубов, вызывают образование зубного камня. Зубные камни также вызывают воспаление, кровоточивость и заболевания десен.

Dişeti hastalıklarının ileri seviyede görüldüğü vakalarda uzman diş hekiminin uygun görmesi halinde cerrahi uygulamalardan da yararlanılabilir (flap, yumuşak doku grefti gibi). Dişi çevreleyen yumuşak ve sert dokularda gözlenen iltihap, cerrahi işlemler kullanılarak temizlenir. Söz konusu işlemlerin bir kısmı lazer uygulamalarını içerir. Diş etlerinin sağlıklı olması tüm estetik işlemler için de önemlidir. Kişiye doktoru tarafından ağız hijyeni, bakım işlemleri ile ilgili tavsiye ve yönlendirmeler de uzman doktor tarafından yapılmaktadır.

 

ПОСЕЩЕНИЕ ДЛЯ ЛЕЧЕНИЯ

Наши лучшие специалисты ждут, чтобы помочь вам. Свяжитесь с нами.


КОНТАКТ